Strona głównaTechnologieNowoczesne technologie witryn internetowych

Nowoczesne technologie witryn internetowych

Cóż, aby ukoić mięśnie mózgu, zmniejszyć zmarszczki na czole i częstotliwość niespokojnego snu, oto niektóre technologie witryn internetowych, na których możesz polegać, aby skutecznie promować swoją firmę lub firmę na swoją korzyść.

Po stronie klienta i po stronie serwerów są dwa rodzaje technologii stosowanych w witrynach internetowych. Po stronie klienta oznacza, że ​​przetwarzanie technologii odbywa się w przeglądarce internetowej. Z drugiej strony, serwer wykonuje serwer WWW.

Technologie po stronie klienta wykorzystują HTML, XHTML i CSS do tworzenia wspaniałych stron internetowych, które są podobne do większości stron, które obecnie odwiedzasz.

HTML to skrót od Hyper Text Markup Language. Szereg „znaczników” służy do projektowania za pomocą HTML. Ta technologia jest używana do oznaczania tekstu, aby komputer mógł zrozumieć, co to znaczy i czego chce. Aby zaakcentować słowo, powiedzmy, aby pogrubić wyrażenie „World Wide Web”, właściwym znacznikiem jest – World Wide Web . Wynikiem tego jest to – World Wide Web. Aby stworzyć całą stronę, niezbędna jest seria tagów apt.

HTML został stworzony przez Tim-Berners-Lee w 1990 roku. Twórczość Lee została doceniona przez W3C lub konsorcjum World Wide Web.

Po HTML pojawił się XHTML. Ten ostatni jest skrótem od eXtended Hyper Text Markup Language. Eksperci w zakresie usług projektowania stron internetowych przewidują, że XHTML będzie stanowić dużą część przyszłości World Wide Web. Projekt W3C o nazwie „Sieć semantyczna” będzie wykorzystywał więcej XHTML, a także innych najnowszych technologii. Spowoduje to dalsze nowoczesne przewidywane zmiany.

CSS to kolejna niezbędna technologia internetowa. Cascading Style Sheets lub CSS został stworzony przez W3C. Jest to jedna z najbardziej przyjaznych dla użytkownika technologii, która pokazuje, jaki jest tekst i jak powinien być wyświetlany na stronie. Wskazuje projektantom, jak kontrolować dokumenty i przedstawiać je wizualnie na różnych nośnikach. Oto przykład tego, jak z niego korzystać – font-family: Arial, sans-serif. Służy to do tego, aby przeglądarka internetowa używała czcionki Arial. Jeśli Arial nie jest dostępny, domyślną czcionką będzie sans-serif.

Aby lepiej poznać technologie internetowe, takie jak HTML, XHTML i CSS, możesz zasubskrybować samouczki online. Jeśli nie, przeczytaj niektóre z powiązanych z nimi artykułów. Spraw, aby usługi projektowania witryn były funkcjonalne i dynamiczne.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne