Strona głównaTechnologieNowa technologia zapewnia lepszą diagnostykę chorób serca

Nowa technologia zapewnia lepszą diagnostykę chorób serca

Nowa technologia przynosi lepszą diagnozę chorób serca Choroba serca jest wiodącym zabójcą Amerykanów. Według American Heart Association ponad 13 milionów Amerykanów jest dotkniętych chorobą, a przy diagnozowaniu chorób serca kluczowe jest zastosowanie najlepszej dostępnej technologii obrazowania medycznego.

Do niedawna diagnozowanie chorób serca było trudne bez kosztownego i inwazyjnego zabiegu chirurgicznego, szczególnie u pacjentów z chorobą serca w niewielkim stopniu lub bez choroby w wywiadzie.

Ale teraz nowa technologia obrazowania medycznego znacznie poprawiła obszar tomografii komputerowej lub tomografii komputerowej, który renderuje trójwymiarowe obrazy wewnętrznych części ciała, w tym serca, mózgu i innych narządów, w celu nieinwazyjnego diagnozowania chorób serca, a nawet uderzaj szybciej i dokładniej.

Podobnie jak w przypadku większości procedur obrazowania medycznego, jakość obrazu ma kluczowe znaczenie. Jeśli zeskanowany obraz nie przedstawia wszystkich najdrobniejszych szczegółów, diagnoza może nie być tak dokładna. A najnowsza najnowsza technologia CT pozwala lekarzom nie tylko zobaczyć rzeczy, których nigdy wcześniej nie widzieli, co oznacza, że ​​pacjenci otrzymują możliwie najdokładniejszą diagnozę, ale także przeprowadzać szybsze egzaminy u pacjentów w stanie krytycznym, którzy mogą mieć trudności z pozostaniem nieruchomym przez długi czas czas.

Na przykład nowy system multislice CT Toshiba Aquilion 32 CFX jest obecnie najlepszym na rynku skanerem dostępnym do obrazowania układu sercowo-naczyniowego, wytwarzającym 32 wycinki szczegółowych obrazów o grubości zaledwie 0,5 milimetra.

Za pomocą tego nowego sprzętu powstaje szczegółowy trójwymiarowy obraz, aby lekarze mogli zobaczyć serce pod praktycznie dowolnym kątem, co skutkuje większym zaufaniem w diagnozowaniu chorób serca i nieprawidłowości.

Nieuchronnie lepsza diagnoza prowadzi do lepszego leczenia. Gdy stajemy się bardziej świadomi niebezpieczeństw związanych z chorobami serca, powinniśmy również zdawać sobie sprawę z technologii medycznej dostępnej dla naszych lekarzy. Jeśli masz możliwość wizyty u lekarza z dostępem do najnowszej technologii obrazowania medycznego w porównaniu do innego lekarza z dostępem do przestarzałej technologii, który z nich wolisz?

Możesz być lepiej poinformowanym pacjentem. Zapytaj swojego lekarza o jakość sprzętu do obrazowania, na którym będziesz skanowany.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne