Nowa technologia zapewnia lepszą diagnostykę chorób serca

0
1070

Nowa technologia przynosi lepszą diagnozę chorób serca Choroba serca jest wiodącym zabójcą Amerykanów. Według American Heart Association ponad 13 milionów Amerykanów jest dotkniętych chorobą, a przy diagnozowaniu chorób serca kluczowe jest zastosowanie najlepszej dostępnej technologii obrazowania medycznego.

Do niedawna diagnozowanie chorób serca było trudne bez kosztownego i inwazyjnego zabiegu chirurgicznego, szczególnie u pacjentów z chorobą serca w niewielkim stopniu lub bez choroby w wywiadzie.

Ale teraz nowa technologia obrazowania medycznego znacznie poprawiła obszar tomografii komputerowej lub tomografii komputerowej, który renderuje trójwymiarowe obrazy wewnętrznych części ciała, w tym serca, mózgu i innych narządów, w celu nieinwazyjnego diagnozowania chorób serca, a nawet uderzaj szybciej i dokładniej.

Podobnie jak w przypadku większości procedur obrazowania medycznego, jakość obrazu ma kluczowe znaczenie. Jeśli zeskanowany obraz nie przedstawia wszystkich najdrobniejszych szczegółów, diagnoza może nie być tak dokładna. A najnowsza najnowsza technologia CT pozwala lekarzom nie tylko zobaczyć rzeczy, których nigdy wcześniej nie widzieli, co oznacza, że ​​pacjenci otrzymują możliwie najdokładniejszą diagnozę, ale także przeprowadzać szybsze egzaminy u pacjentów w stanie krytycznym, którzy mogą mieć trudności z pozostaniem nieruchomym przez długi czas czas.

Na przykład nowy system multislice CT Toshiba Aquilion 32 CFX jest obecnie najlepszym na rynku skanerem dostępnym do obrazowania układu sercowo-naczyniowego, wytwarzającym 32 wycinki szczegółowych obrazów o grubości zaledwie 0,5 milimetra.

Za pomocą tego nowego sprzętu powstaje szczegółowy trójwymiarowy obraz, aby lekarze mogli zobaczyć serce pod praktycznie dowolnym kątem, co skutkuje większym zaufaniem w diagnozowaniu chorób serca i nieprawidłowości.

Nieuchronnie lepsza diagnoza prowadzi do lepszego leczenia. Gdy stajemy się bardziej świadomi niebezpieczeństw związanych z chorobami serca, powinniśmy również zdawać sobie sprawę z technologii medycznej dostępnej dla naszych lekarzy. Jeśli masz możliwość wizyty u lekarza z dostępem do najnowszej technologii obrazowania medycznego w porównaniu do innego lekarza z dostępem do przestarzałej technologii, który z nich wolisz?

Możesz być lepiej poinformowanym pacjentem. Zapytaj swojego lekarza o jakość sprzętu do obrazowania, na którym będziesz skanowany.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.