Strona głównaInformatyzacjaPrzewodnik po sprzęcie komputerowym - poznaj sprzęt komputerowy

Przewodnik po sprzęcie komputerowym – poznaj sprzęt komputerowy

Fizyczne części komputera należą do kategorii sprzętu komputerowego. Można go od czasu do czasu zmieniać w porównaniu z oprogramowaniem komputerowym. Zwykli użytkownicy nie widzą większości sprzętu komputerowego, ponieważ jest on zamknięty jako systemy wbudowane. Termin „sprzęt komputerowy” jest zwykle używany w odniesieniu do komputerów osobistych.

Wewnętrzny sprzęt komputerowy składa się z płyty głównej posiadającej jednostkę centralną i pamięć o dostępie swobodnym. Pamięć o dostępie swobodnym zapewnia tymczasowe przechowywanie danych, podczas gdy procesor wykorzystywany jest do wykonywania wszelkiego rodzaju obliczeń. Drugim ważnym składnikiem sprzętu komputerowego jest Magistrala, która służy do wspólnego łączenia kilku obwodów. Ludzie mogą wybrać dowolny rodzaj autobusu według swoich potrzeb. Zasadniczo są to magistrala PCI, PCI-E lub AGP, nieaktualna magistrala ISA i powszechnie używana magistrala UCB.

Komputer nie może być uruchamiany bez zasilacza, który obejmuje obudowę, w tym transformator, kontrolę napięcia i wentylator. Sprzęt komputerowy obejmuje kontrolery pamięci, które są pomocne w kontrolowaniu dysku twardego, dyskietki, dysku CD-ROM i innych napędów. Można je montować bezpośrednio na płycie głównej lub karcie rozszerzeń.

Kontroler wyświetlania wideo służy do generowania wyjścia dla wyświetlacza komputera. Kontrolery magistrali komputerowej są również objęte sprzętem komputerowym. Służą do podłączania komputera do zewnętrznych urządzeń peryferyjnych, takich jak drukarki i skanery.

Czasami sprzęt komputerowy zawiera niektóre wymienne nośniki zapisu, takie jak napęd CD, CD-ROM, CD Writer, DVD, DVD-ROM Drive, nagrywarka DVD, napęd DVD-RAM, napęd dyskietek i napęd Zip. Nie są one trwale naprawione w komputerach i kiedy tylko chcesz, możesz je łatwo usunąć.

Napęd taśmowy, pamięć wewnętrzna i dysk twardy komputera oferują różne poziomy przechowywania danych, np. Napęd taśm oferuje kopie zapasowe lub przechowywanie długoterminowe, pamięć wewnętrzna zapewnia bezpieczeństwo danych w komputerze do późniejszego wykorzystania, a dysk twardy oferuje przechowywanie średnioterminowe dane. Karta dźwiękowa zwykle tłumaczy sygnały z płyty systemowej na analogowe poziomy napięcia. Posiada terminale do podłączenia głośników.

Jeśli chcesz podłączyć komputer do innego komputera lub Internetu, potrzebujesz sieci komputerowej, która pomaga komunikować się z innymi komputerami. Inny sprzęt sieciowy obejmuje modem używany do połączenia telefonicznego oraz kartę sieciową używaną do połączenia DSL / kablowego z Internetem lub do łączenia się z innymi komputerami.

Sprzęt komputerowy obejmuje zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne elementy systemu komputerowego. Zewnętrzne elementy sprzętu komputerowego składają się z niektórych podstawowych urządzeń wejścia / wyjścia, takich jak klawiatura, mysz i monitor. Inne przydatne elementy sprzętu komputerowego to głośniki, zestaw słuchawkowy, joystick, trackball, skaner obrazu, mikrofon itp.

Kupujący powinni kupować sprzęt komputerowy z wiarygodnego źródła po rozsądnych cenach. Mogą także znaleźć przydatne informacje na temat sprzętu komputerowego w Internecie. Kilku producentów sprzedaje obecnie swoje produkty przez Internet. Kupujący mogą uzyskać duże rabaty, kupując online.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne