Strona głównaInformatyzacjaJak wybrać firmę zewnętrzną do wsparcia informatycznego dla przedsiębiorstw?

Jak wybrać firmę zewnętrzną do wsparcia informatycznego dla przedsiębiorstw?

Błyskawiczny rozwój rynku IT w Polsce jest faktem już od kilku lat. Coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z tego typu usług przede wszystkim z uwagi na profity płynące z rozwiniętego zaplecza informatycznego. Niektórzy przedsiębiorcy stawiają na samodzielne tworzenie stanowisk dbających o IT w firmie. To, jak się okazuje, nie jest najlepszym pomysłem. Z poniższego krótkiego poradnika dowiesz się, czy i dlaczego warto wybrać zewnętrzną firmę do wsparcia informatycznego biznesu. 

Outsourcing czy nowy etat w firmie? Co jest lepsze?

Wydawać by się mogło, że najtańszym rozwiązaniem jest stworzenie w firmie osobnego działu, który zajmować się będzie procesami IT. Wbrew pozorom jednak jest to niezbyt opłacalne, a przede wszystkim nie tak efektywne. Obecnie trudno jest znaleźć dobrego specjalistę, który nie pracuje już w firmie oferującej usługi informatyczne . Dlatego też, zamiast podchodzić do trudnego zadania jakim jest tworzenie działu IT (co z reguły pochłania duże koszty i dużo czasu), lepiej wybrać szybsze rozwiązanie, jakim jest outsourcing. Zwłaszcza, że w wielu przypadkach outsourcing będzie nieco tańszy.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy zewnętrznej?

Nie brakuje na rynku firm, które mają w swoim opisie marketingowym usługi IT Warszawa, a w rzeczywistości nie gwarantują one realizacji kompleksowej obsługi architektury sieciowej firmy. Przede wszystkim trzeba spojrzeć na doświadczenie, jakim może pochwalić się konkretna firma outsourcingowa. Na co zwrócić uwagę? Najlepiej na to, ilu jest zadowolonych klientów. Poza tym warto jednak przejrzeć certyfikaty, jakimi pochwalić się może dana firma. Rekomendacje i referencje świadczą o tym, że dany podmiot ma doświadczenie i sprawdził się na rynku.

Wybierając firmę informatyczną (np. usługi it warszawa) nie należy się śpieszyć. Warto dokładnie przeanalizować co wchodzi w zakres usług i jak wygląda umowa (w tym także umowa SLA). Umiejętne wybranie firmy informatycznej wpływa na późniejszy komfort i efektywność pracy.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne