Strona głównaTechnologieCzy warto postawić na tani hosting?

Czy warto postawić na tani hosting?

Na rynku hostingów panuje dosyć spora konkurencja. W efekcie łatwo zauważyć, że różnice w cenach usług są dosyć wyraźne. Czy tani hosting może być wystarczający? Czy cena idzie w parze z jakością?

Uważaj na domeny kupowane w promocyjnych cenach

Ceny za usługi hostingowe oraz za domeny internetowe dla osób rozpoczynających swoja przygodę z usługami hostingowymi mogą się wydawać delikatnie mylące. Zazwyczaj pierwszy rok lub pierwszy miesiąc jest bardzo tani a przedłużenie usługi kosztuje znacznie więcej. Dlatego kluczowe jest zwrócenie zwiększonej uwagi na to, ile kosztuje przedłużenie usługi. Zazwyczaj tego typu promocje są oferowane na promocje. Zdarza się, że rejestracja domeny .pl jest darmowa lub kosztuje symboliczną złotówkę. Natomiast przedłużenie domeny o kolejny ork bardzo często przekracza 100zł, podczas gdy u tanich usługodawców da się znaleźć oferty o połowę tańsze.

Tani hosting jest wystarczający dla prostej strony typu wizytówka

Drugi błąd jaki popełniają mało doświadczeni użytkownicy to kierowanie się ceną a nie rozsądkiem przy wyborze pakietu hostingowego. Zdarza się, że wybierany jest całkiem spory pakiet hostingowy do postawienia małej i prostej strony na WordPressie, która w początkowej fazie rozwoju ma niewielki ruch. W takim wypadku jest to nic innego jak nieoptymalne dysponowanie kosztami. Przepłacanie za hosting, gdy strona internetowa dopiero stawia pierwsze kroki i ma bardzo niewielkie wymogi wydajnościowe to coś co niestety zdarza się dosyć często. Dlatego jeśli planujesz założenie prostej strony typu wizytówka to w większości przypadków wystarczy tani hosting.

Dlatego naszym zdaniem kluczem jest skalowalność. Warto po prostu wybrać takie pakiety hostingowe, które potem w przypadku rozwoju strony można bez problemu przenieść na większy pakiet. Gorzej, gdy kupiliśmy tani hosting a potem przeniesienie strony na nowy serwer wymaga skomplikowanych działań technicznych. Jednak na szczęście większość profesjonalnych usługodawców powinna zapewniać bezproblemową skalowalność usług.

Więcej na temat zakupu domeny oraz zalet jakimi charakteryzuje się tani hosting można przeczytać na https://hostinghouse.pl/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne