Strona głównaTechnologieJak hosting dla strony zbudowanej na WordPressie?

Jak hosting dla strony zbudowanej na WordPressie?

WordPress jest najpopularniejszym systemem CMS. Szacuje się, że nawet połowa spośród wszystkich stron internetowych, które korzystają z rozwiązań CMS może być oparta o WordPressa. W innych słowach można powiedzieć, że ponad 30% wszystkich stron internetowych jest zbudowana o WordPressa. Według wielu opinii jako system zarządzania treścią jest rozwiązaniem nie do pobicia. Ze względu na tak ogromną popularność wiele osób poszukuje hostingu właśnie pod stronę opartą na WordPressie. 

Ilość miejsca na serwerze, transfer, backupy

Tak samo jak przy kupowaniu przestrzeni serwerowej do jakiekolwiek innego celu trzeba zwrócić szczególną uwagę do tego, ile miejsca w przestrzeni dyskowej potrzebujemy. WordPress w podstawowej wersji zajmuje zaledwie kilkadziesiąt megabajtów. Natomiast jeśli będziemy chcieli na jego podstawie utworzyć rozbudowaną stronę bogatą w treść oraz różnorodne wtyczki może się okazać, że będzie potrzebne kilka lub nawet kilkadziesiąt gigabajtów. Najlepiej, gdy usługodawca oferuje szybki dysk SSD oraz regularne backupy.

Oczywiście w zależności od spodziewanego ruchu konieczne jest wybranie hostingu z odpowiednią przepustowością transferu.

Wersja PHP i MySQL

Warto też się zorientować jaka wersja PHP będzie potrzebna. Starsze wersje WordPressa będą wymagały innej wersji niż najnowszy zaktualizowany WordPress.

Najlepiej korzystać z najnowszej wersji PHP oraz bazy MySQL, gdyż tym samym poprawia się bezpieczeństwo strony oraz ogranicza się ryzyku ewentualnych usterek. Poza uniknięciem usterek praktyka pokazuje, że nowsze wersje PHP i MySQL działają szybciej co może mieć pozytywny wpływ na wydajność strony i czas ładowania.

Wsparcie techniczne i stałe monitorowanie strony

Wybierając usługodawcę oferującego przestrzeń serwerową warto zwrócić uwagę na to czy razem z hostingiem oferowane jest wsparcie techniczne. Naszym zdaniem to bardzo ważny aspekt. Praktyka pokazuje, że szybkie o profesjonalne wsparcie techniczne jest bardzo pomocne.

Niestety nie każdy hosting działa niezawodnie i niekiedy potrzebna jest interwencja techniczna w celu naprawienia ewentualnych problemów wydajnościowych, dlatego warto stale monitorować stronę. W tym celu bardzo pomocne jest rozwiązanie pingus.cloud.

Hosting dla WordPressa

Oczywiście poza wszystkimi powyższymi elementami warto zwrócić uwagę na to czy na pewno możliwy będzie dostęp przez FTP. Poza dostępem przez FTP czasami razem z hostingiem dostępna jest możliwość zainstalowania WordPressa z poziomi panelu Direct Admin

Podsumowując, wybór hostingu do WordPressa nieznacznie różni się od wyboru hostingu do każdej innej strony. Tak czy inaczej warto mieć na uwadze kilka powyższych elementów

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne